piątek, 7 września 2012

Co można kupić na Starej Rzeźni? Część 2


Gdy przegląda się rzeczy sprzedawane na Starej Rzeźni można odnieść wrażenie, że spora ich część została po prostu wyciągnięta ze śmietnika (albo przynajmniej przytargana z jego okolic). Pewnie jest to częściowo prawda... Ale nawet wśród takich rzeczy znaleźć można prawdziwe perełki... Mówię tu w szczególności o starych pamiątkach, ramkach, lustrach, obrazach czy książkach. Nie warto jest się więc zrażać takim wrażeniem bo wszystko można przecież ładnie odkazić :)

Przypuszczalnie część towaru to rzeczy zebrane z niemieckich wystawek (tj. Niemiec wystawia niepotrzebne już mu rzeczy na ulicę bo może komuś się przydadzą a Polak przyjeżdża, zgarnia towar i go sprzedaje - bo może komuś się taka rzecz przyda). To takie przypuszczenia... Jak jest naprawdę? Wiadomo... Tajemnica handlowa!

Ale są też oczywiście rzeczy nowe (m.in. stoiska z niemieckimi środkami chemicznymi, ze słodyczami, z ubraniami - to tylko przykłady), czy też pewnie od kogoś odkupione :)

Czasem na Rzeźni swoje stoisko ma również Magik :)

Co można kupić na Starej Rzeźni w Poznaniu? Część 1


Co można kupić na Starej Rzeźni w Poznaniu? Dosłownie i mydło i powidło; różniste różności... pchli targ.
Akcesoria kuchenne, ramki, obrazki, figurki, lalki, zabawki, firanki, kagańce...
Tego nie da się wyliczyć! Wystarczy spojrzeć na powyższe zdjęcia.
Chcesz kupić sierp? A może pilota do starego telewizora? A może szukasz kabelka, który nie jest już od lat w sprzedaży? Spróbuj znaleźć na Rzeźni!
Tak... spróbuj - bo nie wszystkie towary są ładnie ułożone. Czasem pochowane w workach lub kartonach czekają na cierpliwego klienta. Czasami sprzedawcy sami nie pamiętają co tam mają :) - odnosi się to w szczególności do książek.
Ale cierpliwi i wytrwali znajdą tam to, czego szukają!