środa, 3 października 2012

Punktowiec przy Grochowskiej na starej pocztówce


Przedstawiam kolejną pocztówkę wydaną przez Biuro Wydawnicze "Ruch". Kartka pochodzi z 1969 roku i obrazuje Osiedle mieszkaniowe Grunwald - punktowiec przy ulicy Grochowskiej.

Rok 1984


Na pierwszy rzut oka, ot taka reklama firmy ochroniarskiej i dobre hasło: mamy oko na wszystko.

Gdy przyjrzymy się bliżej, zauważymy jednak ciekawy dopisek pisakiem... :)

Tak kiedyś wyglądał Dom Technika NOT na Wieniawskiego!


Niesamowite... O tym nie wiedziałam... Zacznę może jednak od początku...

Powyżej -  pocztówka wydana w 1971 roku przez nieistniejące już Biuro Wydawnicze "Ruch". Według opisu, pocztówka przedstawia Siedzibę NOT. 

I owszem. W tym miejscu, na ulicy Wieniawskiego nr 5/9 nadal znajduje się siedziba NOT, Dom Technika... i stoi tam podobny budynek... Tak. Podobny, bo jak porównamy obraz z pocztówki z lat siedemdziesiątych ze zdjęciem współczesnym, widzimy pewne zmiany. I to dość znaczące.

Punktowiec na Waryńskiego - wczoraj i dziś


Prezentuję pocztówkę z 1971 roku, wydaną przez Biuro Wydawnicze "Ruch". Zgodnie z opisem, kartka przedstawia punktowiec przy placu Ludwika Waryńskiego. Nazwa placu pozostała niezmieniona.

Pocztówka prezentuje jedne z najnowocześniejszych  budynków mieszkalnych - oczywiście jak na tamte czasy. Modernistyczne bloki zostały wybudowane na początku lat sześćdziesiątych przy samej pętli tramwajowej Ogrody.

Warto zatrzymać się przez chwilę i zobaczyć, co obecnie zrobiono z projektem architektów. Atrakcyjny punktowiec zmienił się bowiem nie do poznania.