Jest to prowadzony od marca 2008 r. blog o Poznaniu wypełniony zdjęciami z różnych poznańskich dzielnic. Poznań utrwala na fotografiach Dominika Kłopotowska (Żurawska) i zaproszeni Goście. Zdjęcia mają charakter dokumentacyjny a ich celem jest uwiecznienie całokształtu obrazu miasta. Poszczególne zdjęcia poznańskich miejsc zostały uporządkowane według nazwy ulicy i dzielnicy. Dominują fotografie miejskiej architektury ale nie brakuje również parków, pomników, pocztówek, murali, grafitti, itp.
Szukaj na tym blogu
niedziela, 9 sierpnia 2015
Poznań czasem jeździ klasykiem :)
Podobna tematyka:
Cykl: samochody w Poznaniu
Biletomat przy Królowej Jadwigi
Nowoczesny biletomat na chodniku przy ulicy Królowej Jadwigi - na wysokości przystanku tramwajowego Półwiejska – kierunek most Dworcowy.
Wcześniej biletomat starszego typu znajdował się na prostopadłej Półwiejskiej.
Podobna tematyka:
Cykl: poznańskie ciekawostki przyrodnicze i nie tylko
Skwer Ignacego Łukasiewicza
Skwer Ignacego Łukasiewicza jest położony między ulicami: Mostowa – Grobla – Za Groblą.
Swoją nazwę otrzymał prawie 10 lat temu, bo 13 września 2005 r.
O nazwę wnioskował Zarząd Oddziału Poznańskiego Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego „SITPNiG”. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały Rady Miasta w zakresie nadania nazwy, za proponowaną lokalizacją przemawia bezpośrednie sąsiedztwo skweru z siedzibą Zakładów Gazowniczych w Poznaniu, oraz fakt, iż na tym terenie zlokalizowana jest rzeźba autorstwa Roberta Sobocińskiego, przedstawiająca latarnika wraz z jedyną w Poznaniu latarnią palącą się na gaz ziemny, który zawsze towarzyszył wydobyciu nafty.
Podobna tematyka:
Cykl: parki poznańskie i zieleń w mieście
Skwer Przyjaźni Polsko-Węgierskiej
Tak jak już pisałam, od niedawna każdy placyk z zielenią otrzymuje miano skweru.
Skwer położony przy skrzyżowaniu ulic Strzeleckiej i Królowej Jadwigi otrzymał przykładowo nazwę Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Stanowi o tym Uchwała Rady Miasta Poznania z dnia 30 września 2014 r. Nr LXXIII/1158/VI/2014. Niestety nie wiem dlaczego akurat temu miejscu nadano taką nazwę.
Podobna tematyka:
Cykl: parki poznańskie i zieleń w mieście
Kartka z przewodnika
Podobna tematyka:
Cykl: poznańskie ciekawostki przyrodnicze i nie tylko
Gra chodnikowa w Parku Jana Pawła II
Podobna tematyka:
Cykl: parki poznańskie i zieleń w mieście
Subskrybuj:
Posty (Atom)