sobota, 2 kwietnia 2011

Zwierzęta, które zostały w starym zoo


Od jakiegoś roku Stare Zoo zostało przekształcone w park, głównie ze zwierzętami udomowionymi.
Poza kilkoma pawilonami, wstęp jest całkowicie wolny.


Zauważone w Starym Zoo

buduje się pawilon zmiennocieplnych

Kilka zdjęć wykonanych podczas spaceru po Starym Zoo przy Zwierzynieckiej 19. W centrum zainteresowania murale.

Zabytkowe klatki w Starym Zoo


Tym razem przedmiotem mojego zainteresowania były zabytkowe klatki w Starym Zoo przy Zwierzynieckiej 19 (dawny Zwierzyniec). Kiedyś już próbowałam je sfotografować ale udało mi się zrobić zdjęcia tylko komórką. Tym razem jakość fotografii jest nieco lepsza.

Oprócz zabytkowych klatek w Starym Zoo można podziwiać również interesujące rzeźby. Najsłynniejsze to koń i wilk, które sfotografowałam osobno.

Ten ogród zoologiczny pełni obecnie funkcję bardziej parku niż zoo. Wstęp jest wolny. Jeśli chodzi o zwierzęta, to zostało ich tu niewiele. Kiedyś myślano o likwidacji zoo w tym miejscu, jednak podobno podjęcie takiej decyzji spowodowałoby wyjście na miasto mieszkających tu szczurów 🐀🐀

Stare Zoo zostało wpisane do rejestru zabytków w 1972 roku. Jest to najstarszy tego typu obiekt w Polsce. Jego historia sięga 1871 rok.

Odwiedzając Poznań warto więc zajrzeć tu choćby na chwilkę aby poznać miejsce odwiedzane kiedyś przez pokolenia najmłodszych Poznaniaków. Można odnaleźć również interesujące murale.

Kilka rzeźb/pomników w starym poznańskim ZOO


Zjawiam się ponownie w Starym Zoo przy Zwierzynieckiej 19 aby przyjrzeć się jeszcze raz niektórym rzeźbom/pomnikom przedstawiającym zwierzęta.

Dwa wieżowce mieszkalne na Marcelińskiej


 Prezentuję zdjęcia dwóch wieżowców na poznańskim Grunwaldzie; a dokładniej na ulicy Marcelińskiej.

Na poznańskiej Śródce


Prezentuję trzy zdjęcia z poznańskiej Śródki. Więcej fotografii z tej części Poznania, można zobaczyć we wcześniejszych wpisach.

Dawne probostwo katedralne

widok ogólny
Na zdjęciach dawne probostwo katedralne na Ostrowie Tumskim. 
Probostwo powstało tutaj na przełomie XV i XVI wieku, remontowane było w 1598 i w latach 1712-1715. Fakty te upamiętniają wmurowane w elewację budynku płyty fundacyjne.
Obecny kształt probostwo zawdzięcza przebudowie z 1859 roku.