środa, 11 lutego 2015

Liczniki czasu na przystankach


Podczas przechadzki wzdłuż Marcelińskiej zauważyłam przy przystankach autobusowych takie oto liczniki czasu (nie wiem jak  fachowo może inaczej się nazywać urządzenie, które odlicza czas do przyjazdu następnego autobusu; minutniki? czasomierze? :) ). Z tego co widać liczniki jeszcze nie działają; być może projekt jest w trakcie realizacji.

Na pewno takie liczniki są bardzo przydatne osobom czekającym na miejską komunikację. Czasami, gdy na przystanku jest pusto, nie wiadomo, czy autobus już odjechał, czy się spoźni, czy iść na następny, czy czekać cierpliwie.

Jako ciekawostkę podam, że tego typu liczniki zainstalowano jako pierwsze w Polsce w Zielonej Górze i to z dziesięć lat temu :) Jak niesie wieść, do Zielonej Góry przyjechały wtedy delegacje z innych miast, w tym z Poznania, by obejrzeć zachodniopolskie nowinki :)

Prezentuje się bardzo ładnie.

A oto zdjęcia podobnego wynalazku z Zielonej Góry:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz ochotę, to serdecznie zapraszam do podzielenia się swoimi opiniami na powyższy temat.
Mile widziane rodzinne wspomnienia, ciekawostki, plotki, opisy przeżyć czy subiektywna ocena dotycząca sfotografowanych przeze mnie miejsc. Takie komentarze są niezwykle cenne. Są wręcz na wagę złota! Dokumentujmy wspólnie nasz Poznań!