czwartek, 26 lutego 2009

Skrzętnie ukryte!


Te choinki są dla zmyłki.
Od razu widać, że pełnią jakąś funkcję.
Funkcję parawanu...



Ale oczywiście podejdziemy bliżej i zobaczymy, co się tam kryje...


1936 Hiszpania
działał tam generał Świerczewski...


bo...


Polska jest wszędzie gdzie bronią wolności
Nawiasem mówiąc - tej części pomnika nikt nie zasłonił. Hasło pozostaje aktualne.


Natomiast ten napis był zakryty aż trzema choinkami.


1917 Wielka Socjalistyczna Rewolucja Październikowa



Trudno było zrobić zdjęcie...



Orzeł bez korony a w oddali pomnik Świerczewskiego.


Braterstwo broni
Przyjaźń

2 komentarze:

  1. Ja tak kiedyś w parku znalazłem niepozorną, podniszczoną tablicę głoszącą, że pobliskie drzewa posadzili kosmonauci, ale nazwisk już nie pamiętam. Titow i Tierieszkowa? Chyba jeszcze raz muszę sfotografować.

    OdpowiedzUsuń
  2. Sfotografuj koniecznie póki jeszcze jest!

    Znalazłam taką informację:

    Chorzów: kosmonauci z wizytą

    Walentyna Tierieszkowa z Mirosławem Hermaszewskim, uśmiechnięty Josif Broz Tito z żoną, Leonid Breżniew - to znane postacie, które gościły w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. W budynku dyrekcji Parku otwarto wystawę archiwalnych zdjęć.

    Pierwsza kosmonautka, Tierieszkowa, spogląda na jedynego polskiego kosmonautę - Hermaszewskiego, dyktator komunistycznej Jugosławii Josif Broz Tito i Jovanka Tito uśmiechają się do obiektywu, przywódca ZSRR Leonid Breżniew, siedzący w samochodzie z Edwardem Gierkiem, macha trzymanym w ręku bukietem kwiatów...

    "Z wizytą kosmonautów w parku wiąże się pewna anegdota. Otóż sadzili drzewka - lipy. W ostatniej chwili ktoś uznał, że wybrane drzewo jest z racji swoje nazwy bardzo niestosowne na tę okazję i kosmonauci, mimo wielu pytań, nie dowiedzieli się, co właściwie sadzą. Może dlatego drzewka uschły. Potem dyskretnie posadzono w ich miejsce inne" - opowiada Jarosław Kacprzak z biura prasowego Wojewódzkiego Parku Kutury i Wypoczynku.

    Na wystawie zaprezentowano chronologicznie historię parku. Pierwsze spośród ponad 70 zdjęć przedstawia krajobraz biedaszybów i wysypisk śmieci, na terenie których powstał ten największy miejski park w Polsce. Można też zobaczyć zdjęcia z budowy Stadionu Śląskiego, jednego z największych w Europie rosariów i fotografie założyciela Parku - wojewody katowickiego, generała Jerzego Ziętka.

    Park zajmuje powierzchnię 620 ha, rośnie w nim 600 tys. drzew i milion krzewów. Mieści się w nim m.in. Śląski Ogród Zoologiczny, Śląski Park Atrakcji, jedno z trzech polskich planetariów i nowoczesny skate park.

    (PAP/własne/kr / 28 stycznia 2002 12:33)

    źródło: http://przewodnik.onet.pl/38,1596,451283,news.html

    OdpowiedzUsuń

Jeśli masz ochotę, to serdecznie zapraszam do podzielenia się swoimi opiniami na powyższy temat.
Mile widziane rodzinne wspomnienia, ciekawostki, plotki, opisy przeżyć czy subiektywna ocena dotycząca sfotografowanych przeze mnie miejsc. Takie komentarze są niezwykle cenne. Są wręcz na wagę złota! Dokumentujmy wspólnie nasz Poznań!